Płytki drewnopodobne są coraz bardziej popularnym materiałem wykończeniowym i to nie tylko na podłogę. Dzięki bardzo wielu zaletom, na dobre zagościły w katalogach wnętrzarskich oraz wielu polskim domach. Skąd taki wzrost zainteresowania gresem, który jest inspirowany naturą? Sprawdźmy to.

Płytki drewnopodobne coraz bardziej popularne w Polsce

We własnym domu pragniemy odnaleźć upragniony spokój. Bardzo ważne jest to, aby to miejsce kojarzyło się nam z komfortem oraz odpoczynkiem. Taki właśnie  nastrój gwarantuje nam w pomieszczeniach drewno, które jest jednym z materiałów podstawowych, które są wykorzystywane w budownictwie od wieków. Jego piękno oraz estetyczne walory sprawiły, że stało się także ozdobą, nadają przestrzeniom charakter bardzo przytulny oraz ciepły. Jednak, aby się dostosować do stylu życia ludzi pojawiło się pod nieco inną postacią. Są to drewnopodobne płytki, jak płytki Stargres. Współgrają one świetnie z panującymi obecnie trendami, łączyć niepowtarzalny wygląd oraz kolor naturalnego drewna z najwyższymi parametrami technicznymi gresu oraz funkcjonalności. Płytki Stargres to synteza nowoczesności oraz tradycji.

Gdzie najlepiej się sprawdzają płytki drewnopodobne? Możliwości z wykorzystaniem tegoż materiału jest naprawdę sporo. Płytki Stargres będą pasowały zarówno do naszego salonu, jak i także do innych pomieszczeń. Jest to świetna alternatywa dla parkietu drewnianego. Przedpokój oraz korytarz to miejsca, w których drewno tradycyjne jest narażone na eksploatację nieustanną. Gdy zdecydujemy się na płytki Stargres, to mamy pewność, że nawet wilgoć, błoto, czy też piasek nie wpłynie na jego wygląd reprezentacyjny.

W łazience zamiana zimnych kafelek na płytki drewnopodobne nie tylko zwiększy wizualnie przestronność pomieszczenia, ale także sprawi, że łazienka nabierze bardzo odprężającego klimatu. Możemy swobodnie się zrelaksować pod kąpieli. W spełnieniu marzeń wnętrzarskich pomogą nam właśnie płytki inspirowane drewnem, które spełnią potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Polacy pokochali płytki drewnopodobne za ich funkcjonalność. Są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu możemy je wykorzystywać nawet w domach, w których mieszkają zwierzęta. Można aranżować nim przestrzeń wokół kominka. Są także ognioodporne. Bardzo łatwa jest także ich pielęgnacja i czyszczenie. Czasem wystarczy jedynie użyć do przetarcia ręcznika papierowego i po kłopocie.

Płytki drewnopodobne są wodoodporne oraz antypoślizgowe. Właśnie dlatego sprawdzą się idealnie w naszej łazience. Co jest bardzo ciekawe, podłoga z gresu drewnopodobnego sprawia, że wnętrze się staje cieplejsze w dosłownym tego słowa znaczeniu, ponieważ dzięki znacznie mniejszemu oporowi cieplnemu pod gresowymi płytkami działa doskonale podłogowe ogrzewanie.

kuchnia

Z czym i jak łączyć płytki drewnopodobne?

Zanim ostatecznie przykleimy płytki Stargres warto ułożyć je próbnie "na sucho". Wszystko po to, aby sprawdzić dokładnie wygląd potencjalny naszej ściany oraz podłogi. W tym przypadku również możemy się przekonać, jak się prezentują płytki układane jedynie z jednego opakowania, a jaki efekt osiągniemy, gdy je pomieszamy ze sobą. Podczas układania tonalnych płytek o wiele lepiej jest wymieszać płytki z kilku opakowań, a także je odwracać względem siebie o 180 stopni. Dzięki temu uda się uwypuklić charakter naturalny podłogi.

Świetnie sprawdzą się płytki Stargres. Powinniśmy na nie postawić, gdy zależy nam na stworzeniu efektu bardziej jednolitego, bez sęków oraz o delikatnych usłojeniu. Osoby, które zamierzają stworzyć jeszcze bardziej niepowtarzalną oraz unikatową kompozycję i poszukują niesztampowych rozwiązać pokusić się mogą o wymieszanie na jednej podłodze przeróżnych kolorów płytek, które wchodzą w skład jednej bądź też kilku kolekcji, a nawet wielu formatów. Taki zabieg pozwoli nam na pełen indywidualizm oraz bardzo oryginalny efekt aranżacji.

Gdy już udało się nam rozplanować ułożenie elementów, to odłóżmy je na bok i rozpocznijmy montaż. Zaczynajmy od całych płytek, zgodnie ze schematem zaplanowanym. Lepiej zrezygnujmy z układania produktów tego typu w tak zwaną cegiełkę, ponieważ w przypadku długich oraz stosunkowo wąskich elementów krzywizny naturalne mogą się uwidocznić.

Gdy spodobały się nam płytki Stagres, to poszukajmy gdzie możemy je kupić. Okazuje się, że płytki Stargres w ofrercie sklepu modnalazienka.pl znajdziemy bez żadnego problemu. Co więcej zakupu możemy dokonać bez wychodzenia z domu. Bardzo nas to cieszy, ponieważ nie mamy problemu z dowozem i noszeniem ciężkich płytek. Zacznijmy w końcu ten remont!