Wszyscy doświadczyliśmy lub słyszeliśmy historie o irytujących houseguests i wizyty, które po prostu nie działają out-lielong przyjaciół, którzy zdenerwowali swoich gospodarzy tak bardzo, że nigdy nie są one zaproszone z powrotem, członków rodziny, którzy są praktycznie disowned i tak dalej. Każdy ma swoje ograniczenia i oczekiwania wobec gości, a te różnią się od siebie w zależności od osoby i rodziny.

Za każdym razem, gdy jesteś gościem, czy jesteś pobyt z rodziną lub przyjaciółmi, należy być na swoim najlepszym zachowaniu i przestrzegać wszystkich zasad etykiety Houseeguest. Czy chcesz być zaproszony z powrotem, czy nie, nie chcesz, aby twoi gospodarze być zwolniony, aby zobaczyć, jak idziesz.

Oto kilka wspaniałych wskazówek od osób, które miały już swoich gości. Pytałem o ich najgorszych houseguests i dostałem ich porady na co nie robić, jeśli chcesz być zaproszony z powrotem.

Rzeczy, których Dobrzy Houseguests nigdy nie robią

Pobyt u przyjaciół lub rodziny nie zawsze jest łóżkiem z różami, ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc. Jeśli chcesz mieć wspaniałe wakacje, musisz zrobić to, co do Ciebie należy, aby być dobrym gościem.

Sprawdź tę listę tego, czego większość gospodarzy nie chce, aby ich goście robili. Upewnij się, że nic nie robisz na tej liście, a Ty i Twoi gospodarze będziecie się świetnie bawić podczas pobytu w mieście.

1. Pokaż się nieproszony

Twój przyjaciel mógł wspomnieć, że jesteś zawsze mile widziany, aby z nimi zostać, ale zawsze należy uruchomić go przez nich przed przybyciem. Pojawienie się bez zapowiedzi jest pewnym sposobem na rozpoczęcie pobytu na złej stopie.

Jasne, wizyty niespodzianki mogą być świetne, ale prawdopodobnie tylko wtedy, gdy planujesz zostać z przyjaciółmi, którzy nie mają zobowiązań jak dzieci, pracy lub w zasadzie życia. Większość ludzi potrzebuje co najmniej kilku dni na przygotowanie się do gościa domowego. Mogą również chcieć wziąć kilka dni wolnego od pracy, szczególnie jeśli jesteś dobrym przyjacielem, którego nie widzieli przez jakiś czas. Zachowaj szacunek dla czasu swoich gospodarzy i umów się na wizytę u nich z jak największym wyprzedzeniem.

Na wynos: Nie zaskakuj gospodarzy wizytą i nigdy nie zabieraj ze sobą niezapowiedzianego gościa (niezależnie od tego czy jest to osoba czy zwierzę domowe).

2. Nie pomagają w całym domu

Tak bardzo jak twoi gospodarze cieszą się, że cię widzą, musisz zrozumieć, że posiadanie cię tam dodaje o wiele więcej do ich pracy (nawet jeśli jesteś bliskim przyjacielem i nie oczekujesz, że zejdą ci z drogi). Będą mieli więcej sprzątania i gotowania do zrobienia. Oni mogą musieć robić przygotowaniom dostawać z pracy, lub pracować wokoło innego rozkładu więc mają czas wieszać out z tobą.

W ten sposób no tylko oferuje pomagać wokoło domu; Właściwie robi mię, czy ja stawia naczynia daleko od lub zamiatający podłoga. Oferuje pomagać z jakaś obowiązki robią lub utrzymywać oko na ich dzieciach podczas gdy biorą trochę czasu out. Oni to docenią!

Nikt nie oczekuje od ciebie, że będziesz niewolnikiem podczas wakacji (a niektórzy gospodarze mogą nawet próbować odmówić ci pomocy), po prostu nie zapomnij o utrzymaniu swojej przestrzeni w czystości i porządku.

Na wynos: Pamiętaj, żeby pomagać w obowiązkach i sprzątać po sobie, żeby gospodarz nie czuł się, jakby był twoją pokojówką.

3. Oczekuj, że będziesz jadł za darmo

Nie jedzcie swoich gospodarzy poza domem. Nie zatrzymujesz się w hotelu z bezpłatną obsługą pokojową. Zaproś swoich gospodarzy na co najmniej jeden posiłek, wpuść do niektórych artykułów spożywczych, gdy jesteś tam i oferują pomoc w gotowaniu podczas jedzenia w domu.

Etap planowania jest również dobrym momentem na poinformowanie gospodarzy o wszelkich ograniczeniach dietetycznych lub alergiach, które możesz mieć i jak planujesz obejść te ograniczenia.

Na przykład, jeśli jesz bezglutenowy, powiedz im, że zabierzesz ze sobą jedzenie lub zapytaj o najbliższe miejsce, w którym możesz kupić bezglutenowe artykuły spożywcze. Prawdopodobnie nie będą się tego od Ciebie spodziewać, ale uprzejmie jest dać im znać i to pokazuje, że nie oczekujesz, że zejdą Ci z drogi na wizytę.

Na wynos: Jeśli masz konkretne wymagania dotyczące pobytu, upewnij się, że gospodarz jest ich świadomy. Bądź odpowiedzialny za swoje własne potrzeby i upewnij się, że podczas wizyty będziesz miał dostęp do niektórych produktów spożywczych.

4. Graj na swoim telefonie przez cały dzień i korzystaj z ich WiFi

To jest szczególnie niegrzeczne. Przecież przyszedłeś spędzać czas z tymi ludźmi, a tutaj spędzasz cały czas z nosem w telefonie lub laptopie.

Być może nie masz na myśli, ale jesteś przekazując wiadomość, że gospodarze nosił cię i wolisz być gdzie indziej. Jeśli masz pracę do zrobienia na komputerze, gdy jesteś tam, daj im znać z wyprzedzeniem, że będzie to święto pracy i staraj się utrzymać go do pewnych porach dnia, jeśli to możliwe, gdy są one w pracy, jak również.

Podobnie, jeśli Twój gospodarz mieszka w obszarze z mniej niż idealny internet, rozważyć ofertę iść do kawiarni, aby uzyskać swoje godziny w, zwłaszcza jeśli Twój gospodarz pracuje z domu. W przeciwnym razie, może się skończyć na tym, że w dużym stopniu spowolnisz ich połączenie lub zepchniesz je ponad ich miesięczny limit danych.

Na wynos: Zostaw swoje urządzenia w ciszy i skup się na spędzeniu wysokiej jakości czasu z gospodarzami. A jeśli musisz pracować na wakacjach, zaproponuj, że zrobisz to gdzieś indziej niż w domu.