Jeśli nie chcesz wydawać fortuny na noclegi, znalezienie dobrego, taniego hotelu może być trudne. Hotele w turystycznych hot-spotach pobierają wysokie ceny, ponieważ wiedzą, że z łatwością wypełnią pokoje. Hotele wielkomiejskie zaopatrują się w gotówkę osób podróżujących służbowo z rachunkami wydatków. A jeśli podróżujesz samotnie, wiele hoteli pobiera wymuszony jednorazowy dodatek, a następnie daje Ci najgorszy pokój w domu.

W Wielkiej Brytanii istnieje kilka marek, które są skierowane do klientów świadomych kosztów, a ja zostałem w wielu z nich. Każda z nich ma swoje plusy i minusy, ale moim zdaniem najlepszą siecią hoteli ekonomicznych jest Travelodge. Głównymi markami konkurencyjnymi dla Travelodge są Premier Inn i Holiday Inn Express.

(Uwaga: nie mam żadnego związku z Travelodge i nie zapłacono mi za napisanie tej recenzji).

Co dostajesz w standardowym Travelodge?

Zalety tej sieci hoteli ekonomicznych

 • Niskie koszty zakwaterowania.
 • Wygodne łóżko z toaletą i prysznicem.
 • Do wyboru są pokoje dwuosobowe, dwuosobowe lub pokoje rodzinne.
 • Sprzęt do parzenia herbaty i kawy, w tym czajnik.
 • Telewizor w pokoju.
 • Darmowe wi-fi przez pół godziny, potem mała opłata.
 • Bezpłatny parking (nie wliczając hoteli w centrum miasta).

The Cons of Staying Here

 • Brak obsługi pokojowej.
 • Nie ma lodówki.
 • Nie ma telefonu w pokoju.
 • Nie ma szafy, tylko otwartą szynę z kilkoma wieszakami.
 • Nie ma sejfu w pokoju.
 • Nie ma salonu ani wspólnej strefy spotkań i powitań.
 • Nie ma żadnej restauracji, chociaż zazwyczaj jest ona w odległości spaceru.

Ile kosztuje pobyt na jedną noc?

Ceny hoteli są zazwyczaj wyższe w centrach miast i w obszarach turystycznych. Jednakże, ta sieć nadal oferuje najlepszą wartość, jeśli jesteś na niskim budżecie. Ceny na stronie internetowej Travelodge są cenami za pokój, a nie za osobę, więc jeśli podróżujesz z rodziną, możesz dostać kilka prawdziwych okazji. Ceny wynoszą zazwyczaj od 20 do 40 funtów za pokój za noc, w zależności od sezonu, lokalizacji i poziomu popytu. Jeśli jesteś gościem w Wielkiej Brytanii, polecam Ci skorzystać z tej aplikacji do przeliczania walut, abyś mógł zrozumieć, jak dobra jest reklamowana cena.

Aby pomóc w planowaniu podróży w Anglii, Szkocji lub Walii, warto zapisać się na listę mailową Travelodge.pl. W ten sposób będziesz jednym z pierwszych, którzy dowiedzą się o nadchodzących ofertach i przetargach. Często mają zniżki na pobyty poza szczytem i może to zmniejszyć i tak już dobrą cenę pokoju nawet o 50%.

Travelodge stosuje dynamiczną wycenę. Oznacza to, że cena pokoju zmienia się w zależności od liczby osób, które w ciągu ostatnich 24 godzin zapoznały się z danymi internetowymi danego hotelu. Większy popyt i wzrost cen; mniejszy popyt i cena może spaść. W przypadku dużego wydarzenia, popyt na pokoje będzie rósł, a ceny będą rosły. Jednakże, jeśli możesz być nieco elastyczny w kwestii terminów lub lokalizacji, zazwyczaj znajdziesz tańszy Travelodge tylko kilka mil od pierwotnego wyboru.

A co z posiłkami? Czy śniadanie jest wliczone w cenę?

Stawka za pokój jest tylko za noclegi w sypialni. Możesz kupić boks śniadaniowy, ale te same przedmioty możesz kupić w supermarkecie za dużo mniej. Myślę, że pudełko śniadaniowe ma niską wartość. Zazwyczaj znajduję lokalną kawiarnię lub restaurację i zamiast tego jem gorące śniadanie. Jeśli jesteś na wakacjach, to ustawia Cię na dzień i nie będziesz potrzebował więcej niż przekąska w porze lunchu.

Kiedy odbywa się sprzedaż zniżkowa Travelodge?

Travelodge ma regularne oferty i specjalne oferty na swoje pokoje. Czasami udaje mi się zarezerwować pokój z 50% zniżką w stosunku do standardowej stawki. Obniżone stawki są zazwyczaj poza godzinami szczytu w roku i poza normalnymi wakacjami szkolnymi. Styczeń i luty to często okazyjne miesiące.

Z niektórych hoteli w centrum miasta korzystają głównie biznesmeni, a te mogą mieć zniżki w piątkowe i niedzielne wieczory (ale nie sobotnie). Radzę, abyś poszedł na listę mailingową Travelodge, a oni powiadomią Cię, gdy rozpocznie się ich sprzedaż.

Jak znaleźć hotele

Travelodge jest bardzo wydajny. Rezerwuj bezpośrednio z nimi online, a rezerwacja zostaje natychmiast potwierdzona. Podają link w e-mailu do strony internetowej hotelu i podają jasne wskazówki, aby znaleźć jego lokalizację. Wymieniają opcje transportu publicznego, jak również trasy autostrad do hotelu. Wysyłają również e-mail z przypomnieniem na 48 godzin przed planowaną wizytą.

Jeśli planujesz jazdę samochodem, sprawdź jakie są ustalenia dotyczące bezpłatnego parkowania. Wiele z hoteli Travelodge dzieli swój parking z innymi sklepami i restauracjami. W takim przypadku po przyjeździe należy zarejestrować swój samochód w hotelu. Gwarantuje to, że nie dostaniesz biletu parkingowego.

Czym są hotele Travelodge Super?

Travelodge zmodernizował kilka swoich hoteli w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów. Nazywają się one Super Hotele. Posiadają one dodatkowe udogodnienia, takie jak dodatkowa wtyczka i gniazdka USB w pokojach. Istnieją również przełączniki ściemniacze, a niektóre herbatniki czekoladowe na tacy do herbaty i kawy. Miło jest mieć te małe dodatki, ale znajdziesz tam cenę, którą płacisz jest również trochę extra.

Czym jest rezerwacja w Travelodge zniżkowa?

Oszczędność to najtańsza cena pokoju reklamowana w momencie rezerwacji. Jeśli później zmienisz zdanie i zechcesz odwołać rezerwację lub nie będziesz mógł odbyć podróży, nie będziesz miał prawa do zwrotu pieniędzy.

Oszczędność to dobra wartość, ale 100% kosztów całej rezerwacji wraz z ewentualnymi dopłatami jest umieszczane na karcie płatniczej w momencie dokonywania rezerwacji. Nie ma możliwości zwrotu pieniędzy, ani zmiany terminu rezerwacji, bez względu na powód, dla którego chcesz dokonać zmiany.

Jeśli rezerwacja jest płatna w dniu przyjazdu, koszt noclegu może być dwukrotnie wyższy od ceny oszczędzania, ale w razie potrzeby można dokonać zmiany rezerwacji.