1. O The Hotel

InterContinental Malta, posiadający 481 pokoi, jest jednym z największych hoteli tej luksusowej marki. Niższa część frontowa hotelu jest zwieńczona dużym basenem w stylu laguny na dachu. Za nim hotel rozciąga się wokół dziedzińca/ogrodu. Otwarty w styczniu 2003 roku, oryginalny budynek składał się z 15 pięter i został zaprojektowany tak, by przypominał liniowiec wycieczkowy z charakterystycznymi balustradami balkonowymi. Skrzydła rozciągają się po obu stronach centralnego bloku z tyłu hotelu.

Około 2015 roku dodano trzy kolejne piętra; dwa górne piętra apartamentów Highline oraz część dachową z basenem Skybeach. Pokoje na niższych piętrach to pokoje typu deluxe, pokoje rodzinne, pokoje typu junior suite i pokoje klubowe. Im wyżej, tym lepszy pokój i tym większy rachunek. Pokoje klubowe i wyższe mają prywatne zameldowanie na 15 piętrze w pobliżu salonu klubowego.

2. Lokalizacja

Malta to europejska wyspa w południowej części Morza Śródziemnego, położona 80 km na południe od Sycylii (Włochy), 284 km na wschód od Tunezji i 333 km na północ od Libii. Od czasu uzyskania niepodległości od Wielkiej Brytanii w 1964 roku, Malta coraz częściej zyskuje dochody z turystyki, ponieważ odwiedzający korzystają z jej łagodnego klimatu.

Obszary mieszkalne wokół Valletty, najmniejszej stolicy Unii Europejskiej, znacznie się powiększyły, a przemysł budowlany wydaje się być obecnie w rywalizacji o budowę najwyższej konstrukcji. Zatoki wokół Valletty, szczególnie na północy, są gęsto zaludnione.

Hotel InterContinental znajduje się przy Bay Street w dzielnicy Paceville w St. Julian's. Chociaż niektóre miejsca opisują hotel jako położony przy plaży, w rzeczywistości jest to 240-metrowy spacer do małej plaży przy St. George's Bay, gdzie hotel posiada klub plażowy (w sezonie) i restaurację Paranga.

Paceville jest znane jako obszar klubów nocnych na Malcie. Jak na lokalizacje, nie jest to najbardziej salubrious. Wysokie budynki, place budowy i żurawie obfitują. InterContinental ma kino i Holiday Inn Express jako sąsiadów z większą ilością ekranów kinowych i kręgielni naprzeciwko. Dalej w dół ulicy znajduje się centrum handlowe z gniazdem McDonald's.

Wszystkim gościom szukającym spojrzenia na morze dobrze byłoby wybrać pokój na wyższym piętrze, który będzie dostępny za dopłatą. Można też zdecydować się na podwyższenie standardu do pokoju z widokiem na basen.

3. Ośrodki wypoczynkowe

Jak przystało na 5-gwiazdkowy hotel, InterContinental Malta posiada szeroką gamę udogodnień dla swoich gości.

Pływanie

Do wyboru są trzy baseny: dwa zewnętrzne i jeden wewnętrzny oraz oczywiście klub plażowy przy St. George's Bay, w dole drogi.

Skybeach

Wiele jest zrobione na stronie internetowej hotelu w basenie nieskończoność Skybeach na 19 piętrze. Położony w najwyższym punkcie, może pochwalić się najlepszymi widokami na okolicę i nie tylko. Składa się ze średniej wielkości prostokątnego basenu na dachu z pokładem, leżakami i zapleczem gastronomicznym.

W rzeczywistości, bezpłatny dostęp jest ograniczony do tych w najdroższych apartamentach. Dostęp ten jest określany jako "ekskluzywny", ale zauważyliśmy kilka dużych plakatów w okolicy reklamującej Skybeach. Każdy może mieć do niego dostęp, dokonując rezerwacji z 48 godzinnym wyprzedzeniem i wnosząc opłatę.

Uwaga: Baseny zewnętrzne i klub plażowy mają charakter sezonowy.

Ogrzewane baseny wewnętrzne

Znajdujący się na 5. piętrze kryty basen ma 17 metrów długości i 1,3 metra głębokości. Posiada przebieralnie, a także łaźnię parową, saunę i prysznice. Goście z sąsiedniego Holiday Inn Express mają bezpłatny dostęp do tego obiektu, podobnie jak członkowie sąsiedniego centrum fitness.

Centrum Fitness

Centrum zdrowia i fitness Cynergi jest jednym z największych na wyspie, z ponad 2.500 metrów kwadratowych powierzchni do ćwiczeń, dobrze wyposażoną salą gimnastyczną i dwoma kortami do squasha. Dostęp do centrum jest bezpłatny dla gości hotelowych i osób przebywających obok w Holiday Inn Express. Posiada on również lokalne członkostwo z dostępem do ulicy.

Spa

Carisma Spa znajduje się przy krytym basenie i oferuje zabiegi, jak również turecki Hammam. W pobliżu krytego basenu znajduje się punkt rezerwacji.

Inne obiekty

InterContinental gości kasyno Malta, najwyraźniej największe na wyspie. W hotelu znajduje się salon fryzjerski. Klub dziecięcy na miejscu wydaje się również oferować opiekę nad dziećmi dla lokalnej społeczności.

Basen w stylu Lagoon Outdoor Style

Basen ten, zajmujący rozległą powierzchnię na szczycie przedniego bloku hotelowego, zapewnia przyjemny widok również osobom przebywającym w pokojach na wyższych poziomach bloku z tyłu hotelu. Wokół niego znajduje się mnóstwo miejsca na znaczną ilość leżaków, krzewów i palm, a także dostęp do rombów na innych poziomach.