Zobaczyć spektakularny kraj kanionu wielkiego amerykańskiego południowo-zachodniego kraju prezentuje dylemat czasu rzeczywistego, dolara i odległości. Wiele wspaniałych kanionów jest do tej pory przemierzanych na szerokich otwartych przestrzeniach - głównie Utah i Arizony, nie są one po prostu tak łatwo i tanio dostępne.

Ale istnieje rozwiązanie, które może zająć tylko pięć dni cennych wakacji, zminimalizować czas jazdy i dać Ci niezapomniane wrażenia.

Trifecta Wielkich Kanionów

Rozwiązanie? Odwiedźcie trifekta wielkiego kanionu parków narodowych w Stanach Zjednoczonych: Wielkiego Kanionu (North Rim), Bryce'a i Syjonu. Będziesz zaskoczony tym, jak spektakularny - a jednak jak różny - jest każdy z tych kanionów, sam w sobie. Możesz, tak jak ja, ogłosić "ten!" jako swój ulubiony... aż zobaczysz następny i odejdziesz zastanawiając się, jak mogłeś kiedykolwiek wybrać tylko jeden. Odwiedźcie te trzy i może po prostu zaostrzyliście swój apetyt na zobaczenie kolejnych kanionów, ale możecie być zadowoleni, że widzieliście starannie wybranych najlepszych przedstawicieli amerykańskiego kraju kanionów.

Wielki Kanion jest, oczywiście, dziadkiem wszystkich kanionów. Ale większość ludzi nie wie, że jeśli nie mają młodszych dzieci, które potrzebują więcej komercyjnych ofert do rozrywki, to Północny Rim jest lepszy od Południowego. Wyższy, to znaczy, jeśli lubisz więcej przyrody, a mniej ruchu turystycznego.

Zaledwie około 10% osób, które odwiedzają tradycyjne Południowe Obręcze, wybiera się z drogi na wyższe wzniesienie (w pobliżu 1000 stóp) Północnego Obręcza. Nagradzani są jednak mniejszą liczbą ludzi i większą naturalną samotnością, jeszcze bardziej spektakularnym pięknem krajobrazów (trzy rozwinięte punkty widokowe ukazują ekspansywne widoki kanionu, a nie tylko jego głębię), a także wspaniałym domkiem parkowym zbudowanym w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku.

  • Grand Canyon North Rim, Bryce, Syjon i wiele innych.
    Stan Utah oferuje doskonałe informacje na temat Grand Canyon North Rim, Bryce i Syjon Canyons, w tym przewodników, zakwaterowanie i szlaki.
  • Syjoński Park Narodowy - zaplanuj swoją wizytę (US National Park Service)
    Serwis Parku Narodowego zapewnia przewodników do każdego parku, którzy pomogą zaplanować wycieczkę, w tym zakwaterowanie, transport, zwiedzanie i zajęcia w zależności od czasu i zainteresowań.

Bryce Canyon

Kanion Bryce'a to jedna z najlepiej zachowanych tajemnic podróżniczych Ameryki z uwagi na jego wspaniałe widoki. Generowanie nigdzie w pobliżu uwagi Wielkiego Kanionu lub Parków Narodowych Syjonu, Bryce sprawi, że zapierasz dech w piersiach z jego tajemniczym, nawiedzającym pięknem, a może również zdobyć twoje serce jako twój ulubiony kanion.

W Bryce chodzi o "bandziory", jak je nazywają. Wyglądają prawie jak istoty pozaziemskie - imigranci lub duchy wojowników, tłumy lub ich stada. Najlepiej oglądać je z malowniczego przejazdu wzdłuż krawędzi kanionu. Kapturki to tysiące zatłoczonych iglic - wysokich i cienkich, delikatnie zabarwionych różami i pomarańczami - wznoszących się do 3000 stóp od podłogi kanionu.

Kanion Syjonowy

Kanion Syjon jest piękny, delikatny i intymny w porównaniu do wspaniałości Wielkiego Kanionu i oszałamiającego piękna Bryce'a Canyon. W przeciwieństwie do tych dwóch, Syjon jest zazwyczaj oglądany z podłogi kanionu, w którym znajduje się domek. Spacerując wzdłuż rzeki Dziewiczej, otacza Cię masywne granitowe klify czerwonej i białej skały. Piękne, dostępne ścieżki i szlaki prowadzą przez delikatne łąki, aby odkryć płaczące skały i wiszące ogrody za każdym rogiem.

Syjon jest popularny, a tutaj znajdą się ludzie, dużo z nich, ale bez samochodów! przynajmniej w okresie letnim. Korzystanie z wahadłowców, które często wyjeżdżają z kwatery i innych przystanków, ogranicza korki (i spaliny) i zaprowadzi Cię do punktów wyjścia na spacery i wędrówki, podczas gdy Ty posłuchasz kierowców, którzy naprawdę znają historię, florę i faunę kanionu.

Kiedy jechać

Aby połączyć te trzy kaniony, trzeba podróżować od połowy maja do połowy października. Mimo że Bryce i Syjon są otwarte przez cały rok, droga do Wielkiego Kanionu Północnego jest zamknięta, a domek jest zamknięty w październiku lub kiedy leci pierwszy duży śnieg i nie otwiera się ponownie aż do połowy maja. Mimo to, gdy zatrzymaliśmy się w Lodge 22 maja, w dniu, w którym wjechaliśmy, padał około cala śnieg, a droga była oblodzona!

Innym czynnikiem decydującym o tym, kiedy wybierzesz się w tę podróż, jest uzyskanie tych rezerwacji noclegów. Leżaki są bardzo popularne i szybko się zapełniają, więc być może trzeba będzie dokonać rezerwacji z rocznym wyprzedzeniem.

Priorytet pierwszy: Pobyt w Lożach w Parkach Narodowych!

Jeśli nie jesteś zagorzałym turystą lub obozowiczem (patrz Poziom aktywności, poniżej), to właśnie tutaj chcesz w pełni doświadczyć parków, których kluczową częścią są kwatery. Dokonaj rezerwacji w Grand Canyon Lodge na North Rim, Zion Canyon Lodge i Bryce Canyon Lodge. Rezerwacje mogą być dokonywane z 13-miesięcznym wyprzedzeniem, przez cały rok, a pokoje i kabiny szybko się sprzedają w miesiącach letnich. Planuj z wyprzedzeniem, aby uzyskać żądane daty i sprawić, aby Twój harmonogram działał dla wszystkich trzech parków! Stawki muszą być zatwierdzone przez Służbę Parków Narodowych, co wydaje się dawać dodatkową gwarancję dobrej wartości.