Moja mama jest ekspertem w pakowaniu pysznego, zdrowego i satysfakcjonującego jedzenia na wycieczki. Wszystko, co wiem o jedzeniu na wycieczki, nauczyłam się od niej. Ma wrodzone poczucie tego, co jest dobre dla organizmu. Jej recepta na dobre odżywianie jest bardzo prosta: śniadanie z płatkami zbożowymi, owocami i nabiałem; obiad z białkiem, chlebem, zieleniną i nabiałem; oraz obiad z białkiem, węglowodanami i dwoma lub więcej warzywami. Przekąski pomiędzy czy w czasie snu? Owoce lub płatki śniadaniowe. Jeśli się zastanawiasz, w naszym domu nigdy nie było słodyczy, przetworzonych produktów spożywczych ani napojów gazowanych, chyba że była to specjalna okazja, na przykład na urodziny lub święto. Wierzę, że moja mama rzeczywiście wynalazła Piramidę Żywności, tę właściwą, która działa. Nie wolno mi powiedzieć, ile lat ma moja mama (zabiłaby mnie), ale mogę powiedzieć, że jest starszą członkinią ośrodka w jej rodzinnym mieście, która pomaga innym seniorom w wieku 25 lat jej młodszym. Coś jest w porządku z jej planem żywnościowym.

Możesz zgadnąć, że mama też jest oszczędna. Jak wielu, którzy dorastali w czasie Wielkiego Kryzysu, Mama wierzy, że dodatkowy dolar wydany na coś, co można zrobić dla siebie, to pieniądze w dół rzeki. Zapewnianie własnego jedzenia w podróży niewiele kosztuje, więc do dzieła!

Mom's Road Trip Foods

Wybory jedzenia mamusi w drodze pomogą ci utrzymać energię nawet wtedy, gdy podróżujesz samotnie, gdy monotonia długiej jazdy najprawdopodobniej weźmie swój żniwo. Nie będziecie głodni i nie będziecie zbytnio nasyceni.

Te ilości składników przeznaczone są dla jednej osoby dorosłej i zapewniają satysfakcjonujące, zdrowe, drogowe jedzenie przez maksymalnie 12 godzin jazdy w ciągu jednego dnia. Te pokarmy są łatwe w obsłudze w samochodzie i nie wymagają mieszania lub przygotowywania, z wyjątkiem tego, co należy zrobić przed rozpoczęciem podróży.

 • 1 jajko ugotowane na twardo, obrane
 • 1 Kontenerowy jogurt, 8 uncji
 • 1 Kawałek pełnoziarnistego chleba posmarowanego wybranym masłem orzechowym, przeciętego na pół i ułożonego na pół kanapki
 • 1 Kanapka z chlebem pełnoziarnistym, sałatą i ogórkami oraz wszelkimi rodzajami białka i chleba, które można rozsmarować, pokrojone na pół
 • 1 Pomarańczowy, obrany i podzielony na części
 • 1 Podawanie winogron, myte i usuwane z ich łodyg
 • 1 Puchar Jagodowy w sezonie
 • 1 Słodka papryka, mała, zielona lub czerwona albo w dowolnym kolorze, oczyszczona, posiana i pocięta na wąskie paski
 • 1 Marchewka, pokrojona na małe kawałki
 • 1 Szypułka selera, pocięta na kawałki o wielkości ziarna
 • 2 uncje sera, pokrojone na kawałki
 • 8 Krakersy
 • 2 uncje mieszanki szlakowej według własnego wyboru
 • 2 Ciasteczka - mączka owsiana, chipsy czekoladowe, lub cokolwiek chcesz
 • 1 Mały batonik czekoladowy
 • 3 butelki wody, po 16 uncji każda.

Przygotuj swoje jedzenie na noc przed wyjazdem

Przygotuj artykuły żywnościowe na podróż drogową na noc przed wyruszeniem w drogę.

 • Półprzesyłki należy zawinąć pojedynczo w papier woskowany, a następnie zgrzać je razem w jedną plastikową torbę.
 • Zapakuj owoce, warzywa, ser, mieszankę śladów i krakersy w pojedyncze plastikowe torebki lub pojemniki.
 • Przechowuj w lodówce przez całą noc wszystkie ciasteczka oprócz ciastek, trail mixu i krakersów.

Rano załadować dużą lodówkę z workiem z lodem i dodać schłodzone jedzenie. Napełnij mały pojemnik lub torbę na łódkę niechłodzonymi przedmiotami. Dla wygody dodaj te przedmioty do pojemnika:

 • Plastikowa łyżka do jogurtu
 • Mała jednorazowa torba na śmieci
 • Rolka ręczników papierowych lub opakowanie papierowych serwetek
 • Środek do dezynfekcji rąk, chusteczki higieniczne lub butelka z czystą wodą do płukania rąk i sprzątania

Trzymaj jedzenie bezpiecznie podczas drogi

Dobrą zasadą zachowania bezpieczeństwa żywności łatwo psującej się na drodze jest dodawanie lodu do lodówki, tak aby lód zajmował około jednej trzeciej jej objętości. Na noc przed wyjazdem w drogę, napełniam lodem trzy jednogalonowe torby zamykane na zamek błyskawiczny i przechowuję je w lodówce. Kiedy przychodzi czas na załadowanie mojej 30-cio kwarcowej lodówki, rozrzucam worki z lodem pomiędzy jedzenie i butelkowaną wodę, aby uniknąć tworzenia cieplejszej strefy na górze lodówki.

Jeśli pakujesz jedzenie przez więcej niż jeden dzień w drodze, będziesz musiał uzupełniać zapasy lodu pod koniec każdego dnia. Lód jest tani lub nawet darmowy w większości hoteli i moteli, a prostym zadaniem jest opróżnianie worków z galonem zamykanych na zamek błyskawiczny i uzupełnianie ich.

Colorado State University Extension ma więcej świetnych wskazówek na temat bezpieczeństwa żywności w podróży.

Jedzenie jedzenia podczas samotnej jazdy

Kiedy podróżuję z przyjaciółmi lub rodziną, chlejemy w drodze jedzenie za każdym razem, kiedy pojawi się pilna potrzeba. Ponieważ prawie zawsze jestem kierowcą, psują mi się towarzysze, którzy podają mi kawałki jedzenia, kiedy tylko zapytam, więc nigdy nie odwracam uwagi od mojego skupienia na drodze. Ale kiedy podróżuję sam, otwarcie plastikowej torby czy nawet obieranie banana stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Zamiast trzymać lodówkę i pojemnik obok siebie, zostawiam je z tyłu samochodu i najeżdżam na nie tylko wtedy, gdy zatrzymuję się, żeby zatankować, korzystam z toalety lub robię sobie przerwę, chociaż zawsze trzymam otwartą zimną butelkę wody w zasięgu ręki w uchwycie na kubek konsoli. Jeśli naprawdę chcesz jeść, gdy jedziesz sam, rozłóż jedzenie, które chcesz, na siedzeniu pasażera, upewniając się, że torby i pojemniki są już otwarte.

O naszych wyborach żywności w podróży drogowej

Nie każdy może lub chce jeść to, co mama i ja robimy, a więc możesz chcieć dokonać zmian. Jeśli to zrobisz, pamiętaj o jej zdrowym rozsądku. Wybieraj węglowodany, białka, nabiał, tłuszcze, owoce i warzywa w rozsądnych ilościach i proporcjach, przygotowuj i pakuj je wszystkie z wyprzedzeniem, a po drodze pij dużo wody. Kiedy twój samochód jest załadowany z inteligentnymi wyborami jedzenia, ty no będziesz kusić chlapać na drogich przydrożnych jadłodajniach lub chow down na wysokokalorycznych fast foodach. Jeśli ta kusząca kawiarnia ze świeżymi bułeczkami cynamonowymi po prostu znajdzie się w miejscu, w którym zatrzymasz się na odpoczynek, nie będziesz czuł się ani trochę winny za pobłażanie - tylko ten jeden raz.