Pierwszy park narodowy na wschód od rzeki Mississippi, Acadia National Park (ANP) w Maine, jest jednym z 10 najczęściej odwiedzanych parków narodowych. Na wschodnim wybrzeżu, jest drugi tylko do Smokey Mountain National Park w obecności. Rozrzucone na Mount Desert Island (MDI), Schoodic Peninsula i Isle-Au-Haut, większość turystów odwiedza MDI.

Jest to 6 przyjaznych dzieciom zabaw i łatwych wędrówek w Parku Narodowym Acadia i jego okolicach. Ciesz się wędrówkami, pobliskimi atrakcjami, a trafisz na wiele atrakcji w okolicy.

Choć nie są one dostępne dla osób niepełnosprawnych, to jednak nadają się dla pieszych o niemalże wszystkich możliwościach. Dorośli wymagający pomocy przy chodzeniu mogą nie być w stanie korzystać z każdego szlaku, ale większość z tych szlaków z łatwością pomieści wózek spacerowy.

Wokół portu w Barze

Pomyśl o Bar Harbor i pomyśl o wspaniałym miejscu na zakupy, jedzenie lub złapanie wieloryba oglądającego rejs. Tutaj znajdują się 2 wspaniałe szlaki turystyczne w mieście i tylko około 0,3 mili od siebie wzdłuż West Street.

  • Bar Island Trail:

Wyspa Bar jest małą wysepką w poprzek portu. Szlak Bar Island Trail może być jedynym znanym mi szlakiem, gdzie mapa pływów jest ważniejsza od mapy.

Szlak na wyspę jest mostem lądowym, który jest dostępny tylko 1,5 godziny przed lub po odpływie. Przez resztę czasu jest pod wodą! (Wykres pływów można znaleźć w lokalnej gazecie lub w "Acadia Weeky, The Guide to Acadia National Park").

Podczas gdy większość z nich przechodzi przez piaskowy bar, można po nim jeździć, ale na wyspie nie wolno ci na niej jeździć.

Jest to mniej niż 1/2 mili płaski, łatwy spacer po piaszczystym (żwirowym) barze. Spaceruj powoli, gdy wychodzi przypływ i możesz cieszyć się odkrywaniem basenów przypływowych, które pozostają z tyłu. Kraby, malutkie homary, periwinkle, pąkle, muszle, itp. są do waszej dyspozycji, aby je znaleźć i poszukać, ale nie do wzięcia. (Jeśli żyje, upewnij się, że zostawisz to, co znajdziesz).

Po drugiej stronie masz dwie możliwości. Możesz iść wzdłuż skalistego brzegu wyspy lub udać się starą drogą w głąb lądu. Podążając drogą, dotrzesz na szczyt w mniej niż 1/2 mili.

Widoki z wyspy obejmują port, miasto i Dorr, Champlain i Cadillac Mountains w odległości. Idąc z powrotem przez bar, po prawej stronie, wzdłuż linii brzegowej, są kilka z Bar Harbor letnie "domki".

Szlak znajduje się u podnóża ulicy Bridge Street, bocznej uliczki w pobliżu West Street po północnej stronie miasta. Wiem, Bridge Street (nie ma mostu, ale dawno temu mówiono o budynku), a West Street po północnej stronie miasta, mylące. To tylko część dziwactwa Maine.

  • Szlak Brzegowy:

Oficjalnie szlak ten nie jest częścią Parku Narodowego Acadia. Jest on utrzymywany przez miasto Bar Harbor. Szlak rozpoczyna się przy molo miejskim, gdzie West Street spotyka się z Main Street. Zaczyna się przy znaku przed Bar Harbor Inn.

Ta płaska, żwirowa ścieżka ma około 1 mili długości. Po przejściu wzdłuż strony Bar Harbor Inn, szlak przechodzi obok kilku "domków letniskowych", które obecnie są prywatnymi rezydencjami, łóżkami i śniadaniami, lub ekskluzywnymi karczmami. Po stronie wody znajduje się port z wysokim statkiem, Margaret Todd, przy jej doku. Po drugiej stronie portu znajdują się Porcupine Islands. Z dalekiego końca można zobaczyć falochron skalny. Łodzie do połowu homarów i łodzie rekreacyjne są zadokowane lub poruszać się po porcie i pobliskim oceanie. W jasny dzień można zobaczyć latarnię morską Egg Rock strzegącą wejścia do Zatoki Francuskiej.

Po dotarciu do dalekiego końca szlaku można wrócić do mola miejskiego lub pójść małą ścieżką w kierunku miasta i ulicy Hancock Street. Ulica Hancock połączy się z Main Street (trasa nr 3 w USA). Skręć w prawo w Main Street i wracaj do miasta i punktu wyjścia. Po drodze przejdziesz przez tereny handlowe i restauracyjne. Zatrzymaj się i przeszukaj sklepy i galerie, odbierz przekąskę lub zjedz posiłek w jednej z wielu restauracji po drodze.

  • Szlak stawowy Jordan Pond Path (Szlak Brzegowy):

Tuż za wzgórzem od Jordan Pond House zielony i na prawo od pola jagodowego znajduje się początek Jordan Pond Path. Pełna 3,3 milowa trasa jest w rzeczywistości średnio trudna i najdłuższa z 6 pieszych wycieczek.

Pierwsza 1,1 mili żwirowego szlaku brzegowego jest stosunkowo płaska i przecina kilka mostów. Daleki (północny) koniec stawu zapewnia spektakularne widoki na Bubbles na wschodzie, a także widok z powrotem przez staw do Jordan Pond House.

Na 1,6 mili dojedziesz do skrzyżowania z Deer Brook Trail. Od tego miejsca, w okolicach Jordon Cliffs, szlak staje się o wiele bardziej męczący, ponieważ wije się wzdłuż zachodniego brzegu Jordon Pond. Oprócz większej ilości wzlotów i upadków, skały i korzenie utrudniają chodzenie. Ostatni odcinek szlaku przecina tereny podmokłe na mostach i deptaku.

Dwie alternatywy mogą sprawić, że będzie to stosunkowo łatwa wędrówka. Najbardziej oczywistą z nich jest zawrócenie po około 1 mili (skrzyżowanie z Jordan Pond Carry Trail, 2 mile w obie strony) i ponowne przejechanie trasy. Druga i dłuższa opcja polega na pokonaniu krótkiego odcinka Deer Brook Trail, skręcając w lewo i wracając tą trasą do Jordan Pond House.