Jak tylko nadejdzie lato, wszyscy zaczniemy myśleć o naszych wakacjach. Bądźmy szczerzy - dla niektórych z nas będzie to pierwsza rzecz, jaka nam przyjdzie do głowy, gdy tylko nadejdzie nowy rok.

W dzisiejszych czasach, kiedy każdego dnia na nas nakłada się coraz więcej stresów, coraz więcej z nas desperacko pragnie uciec od tego wszystkiego. Nic dziwnego, że przeciętny koszt wakacji dla Amerykanów to 4580 dolarów dla czteroosobowej rodziny, a przeciętny wydatek dla Brytyjczyków to 4800 funtów. Cenne.

Jak więc możemy się upewnić, że w pełni wykorzystamy nasze pieniądze, jeśli chodzi o planowanie wakacji? Zapoznaj się z moimi pięcioma wskazówkami, jak zaoszczędzić pieniądze podczas planowania wakacji!

1. All-Inclusive Isn't Always Best

Wszyscy mamy zajęte życie, nic więc dziwnego, że większość z nas uwielbia pakiety, jeśli chodzi o planowanie wakacji. Jest szybki, wygodny, a wszystko jest wliczone w cenę. Wszyscy tam byliśmy; znajdziemy niesamowicie wyglądającą ofertę na wymarzone miejsce, ale w momencie, gdy zaczniemy sprawdzać daty i lotniska, ceny gwałtownie rosną.

Czy All-Inclusive Resort jest odpowiedni dla Ciebie?

Nie tylko zmiany cen oznaczają, że powinieneś się dobrze zastanowić nad rezerwacją pakietu all-inclusive. Zastanówcie się, czy ten szczególny rodzaj wakacji jest dla Was. Jeśli jesteś osobą, która uwielbia wypoczywać przy basenie z koktajlem i cieszysz się, że spędzasz czas w ośrodku, to pakiet będzie dla Ciebie świetny!

Ale jeśli uwielbiasz zwiedzać i próbować różnych restauracji i barów, czy dostaniesz swoje pieniądze, jeśli pójdziesz all inclusive? Przemyśl te rzeczy i wybierz najlepszą dla siebie opcję.

2. Plan z wyprzedzeniem

Kuszące jest po prostu kopnąć w tył i zrelaksować się, gdy już zrobisz swoje plany, z mentalnością, że zdecydujesz, co zrobić po przyjeździe, ale planując kilka wycieczek i dni przed wyjazdem może rzeczywiście zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Zarezerwuj prenumeratę swoich wycieczek

Pomyśl o konkretnych atrakcjach lub parkach rozrywki, które chcesz odwiedzić w czasie podróży i sprawdź, czy możesz dokonać wstępnej rezerwacji biletów. Dość często, jeśli tak jest, możesz uzyskać niewielką zniżkę, dokonując wcześniejszej rezerwacji. Niektóre parki i wycieczki mogą nawet oferować pakietowe oszczędności, jeśli zarezerwujesz więcej niż jeden.

Do Your Research Ahead of Time

Przeprowadzenie pewnych badań na stronach takich jak TripAdvisor oznacza również, że masz mnóstwo pomysłów na rzeczy do zrobienia, a także możesz przeczytać recenzje od innych odwiedzających, aby upewnić się, że dane miejsce lub czynność będzie warta zachodu.

Jeśli okaże się, że jesteś trochę przytłoczony wielkością wyboru, spójrz na te wskazówki, jak zaplanować swój idealny urlop, które pomogą Ci zawęzić sprawy. Oprócz elementu oszczędzania pieniędzy, może to również zaoszczędzić wszelkich argumentów na temat tego, co i kiedy będziesz robić każdego dnia!

3. Zaplanuj swój transport z wyprzedzeniem

Jeśli lecisz do celu, ważne jest, aby zastanowić się, w jaki sposób dotrzesz na lotnisko. Dla niektórych może to wydawać się oczywiste, ale jako ktoś, kto gorączkowo rozmawia z przyjaciółmi i członkami rodziny, aby spróbować dostać się na lotnisko tydzień przed podróżą, zdecydowanie polecam zrobić to z wyprzedzeniem.

Zarezerwuj swój wahadłowiec (lub podróż) przed czasem

Jeśli korzystasz z transportu publicznego, aby się tam dostać, często znajdziesz niższe stawki, jeśli zarezerwujesz bilety z wyprzedzeniem. Oczywiście, najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy będzie sprawdzenie, czy możesz znaleźć przyjaciela lub krewnego, który będzie chciał odwieźć Cię na lotnisko, ale poproś go o to z dużym wyprzedzeniem, abyś mógł w razie potrzeby dokonać innych ustaleń.

Wstępna rezerwacja miejsc parkingowych na lotnisku (Pre-Book Your Airport Parking)

Jeśli Twój lot jest o bezbożnej godzinie i nie chcesz obciążać kogoś tym zadaniem, lub po prostu jeśli wolisz podróżować na własnych warunkach, biorąc swój samochód może być preferowaną opcją - szczególnie jeśli podróżujesz z dziećmi! Jeśli tak jest, możesz jeszcze zaoszczędzić, rezerwując wcześniej parking na lotnisku, aby nie zostać użądlonym przez wysokie opłaty.

4. Shop Around

Rozglądanie się za najlepszą ofertą pod względem samych wakacji to jedno, ale co z tymi dodatkami? Szukanie najlepszej stawki za pieniądze z podróży i porównywanie ubezpieczenia podróżnego to doskonałe sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na wycieczce.

Sprawdź także: Wyjazdy na mecze piłki nożnej - spełniaj marzenia z MatchdayTrip

Ubezpieczenie podróżne Sorted Out z wyprzedzeniem

Podczas gdy my zajmujemy się tematem ubezpieczeń podróżnych, posortuj je raczej wcześniej niż później! Oczywiście, nie lubimy myśleć o niczym, co mogłoby się nie udać na wakacjach, ale upewnienie się, że jesteś przygotowany, będzie oznaczało, że ewentualność utknięcia z dużym rachunkiem za leczenie będzie jedną z rzeczy, o które należy się martwić.

Plan Out Your Travel Money

Jeśli chodzi o pieniądze na podróże, często trudno jest dokładnie wiedzieć, ile dokładnie można zabrać ze sobą. Najczęściej przeceniamy to, ile wziąć, ale ten przydatny artykuł zawiera kilka przydatnych wskazówek, jak ustalić, ile będziesz potrzebował.

5. Nie kupuj tego, czego nie potrzebujesz!

Jeśli jesteś kimś takim jak ja, to jak tylko zarezerwujesz wakacje, to pójdziesz prosto do centrum handlowego po swoją wakacyjną szafę. Jakkolwiek kuszące jest to kuszące, jest to pewny sposób na spędzenie nadmiaru czasu, zanim jeszcze rozpoczną się Twoje wakacje. Oczywiście, jeśli potrzebujesz nowego bikini lub cokolwiek innego, to jest w porządku, ale kluczowym słowem jest tutaj potrzeba. Jeśli kupiłeś bikini na każde wakacje, które odbyłeś w ciągu ostatnich pięciu lat, prawdopodobnie nie potrzebujesz kolejnego.

Zanim pójdziesz do sklepu, przyjrzyj się, jakie masz już ubrania i inne wakacyjne niezbędne rzeczy. Prawdopodobnie niczego nie potrzebujesz, więc będziesz w stanie zaoszczędzić trochę dodatkowej gotówki na te pamiątki!