Pakowanie wydaje się być najmniej ulubioną częścią podróży, ale nie moją. Ja? Pakuję się na kilka tygodni przed wyjazdem w podróż, a potem pakuję raz po raz, aż wszystko będzie po prostu idealne. Na szczęście dla ciebie, to znaczy, że mam kilka sztuczek w rękawie i jestem tu, żeby się nimi z tobą podzielić.

Więc, bez dalszej zwłoki, oto moje siedem najlepszych wskazówek dotyczących pakowania.

1. Pakuj uniwersalne wszystko!

Moim ostatecznym celem pakowania jest nie mieć nic w torbie tylko jeden cel. Jeśli coś tam ma tylko jeden cel, to lepiej żeby było regulowane, odwracalne, składane lub bardzo, bardzo małe.

W mojej torbie, mam:

 • odwracalna obozowa poduszka/sucha torba
 • wielofunkcyjna latarka, bank zasilania i ogrzewacz do rąk
 • torba na pranie, która podwaja się jako wisząca na ścianie dla mojej klasy VIPKID online
 • znacznie więcej!

Im więcej uniwersalnych rzeczy można znaleźć do zapakowania, tym mniej trzeba ich pakować. Ostatecznie, ostatecznym celem pakowania jest po prostu zapakować jak najmniej.

2. Zainwestuj w Tech-Savvy Clothes

Chłopaki, żyjemy w przyszłości. Ubrania w dzisiejszych czasach mogą być odporne na plamy, odporne na zapach, lub wodoodporne, wykonane z lekkiej tkaniny, która utrzymuje chłód, lub utrzymuje ciepło, a co najważniejsze, utrzymuje komfort. A wszystko to może być wykonane w sposób przyjazny dla środowiska.

Techniczne tkaniny zmieniły oblicze podróży. Dlaczego miałabyś ciągnąć ze sobą ciężkie, nieporęczne ubrania podczas podróży z plecakiem do Azji Południowo-Wschodniej? Dlaczego miałbyś robić pranie bardziej niż jest to absolutnie konieczne w czasie podróży? Odpowiedź: Nie powinieneś!

Więc, czego powinieneś szukać?

 • Odzież aktywna: Odzież aktywna jest zazwyczaj wykonana z szybkoschnących tkanin, które biorą pod uwagę temperaturę ciała. Doceni to każdy, kto kiedykolwiek próbował wieszać suche ubrania w wilgotnym klimacie.
 • Odzież robocza: Ubrania zrobione do pracy są zrobione do użytku! Są one zrobione, aby radzić sobie z trudnym środowiskiem, wyciekami i ogólnymi nadużyciami - wszystkimi rzeczami, które można znaleźć w podróży.
 • Ubrania podróżne: To może być oczywiste, ale wraz z pojawieniem się platform finansujących tłum i sklepów internetowych, odzież podróżna staje się coraz bardziej popularna. To świetna wiadomość dla innych podróżników!

3. Trzymaj swoje rzeczy suche

To jest hack, na który natknąłem się tak jakby przypadkowo. Spędzenie lata na wsi oznacza, że mogę spędzać dużo czasu na biwakowaniu, wędrówkach i kajakarstwie, a to oznacza, że mam dużo sprzętu, w tym suche torby. Miałem ich tak wiele, że kiedy wyjeżdżałem w podróż, po prostu zacząłem używać ich do organizacji, zamiast kupować nowe kostki do pakowania.

Okazuje się, że mają pewne zalety.

 • Są wodoszczelne. O to w tym wszystkim chodzi, więc są bardzo dobre w byciu wodoszczelnymi.
 • Są hermetyczne. Wodoszczelność oznacza również, że są one również hermetyczne. Świetnym sposobem na zaoszczędzenie miejsca w torbie jest zwinięcie ubrań w suchą torbę i rozwinięcie całego powietrza.
 • Są dobre do robienia prania. Suche torby stanowią doskonałą przenośną pralkę. Wystarczy dodać trochę ubrań, ciepłą wodę i mydło do prania lub Dr. Bronner's, zamknąć i potrząsnąć, potrząsnąć, wstrząsnąć. Jest to o wiele łatwiejsze niż ręczne pranie wszystkiego osobno, gdy nie ma innej możliwości.

4. Przynieś przybory toaletowe w formie baru.

Uwielbiam batony z szamponami. Zajmują one mniej miejsca w mojej torbie, a ja oszczędzam dużo plastiku, używając ich zamiast szamponu w butelkach plastikowych.

W tym roku zdałam sobie sprawę, że mogę dostać prawie wszystkie moje przybory toaletowe w formie baru: szampon, odżywkę, mydło, mydło do twarzy, a nawet balsam! Oznacza to jeszcze więcej miejsca w mojej torbie i jeszcze mniej plastiku.

Największym problemem, który musiałam rozwiązać, kiedy zamieniłam wszystkie przybory toaletowe na bary, było to, jak je przechowywać. Najlepszy sposób, jaki znalazłem? Okładki z wosku pszczelego. Utrzymują bary w stanie suchym, a jednocześnie oddychają i nie zajmują prawie żadnej przestrzeni.

5. Przynieś wszystkie swoje książki

Jedyną rzeczą, z którą mam największy problem, jeśli chodzi o zmniejszenie rozmiaru opakowania, są książki. Najlepiej byłoby, gdybyśmy podróżowali z kilkoma powieściami, jedną książką niefikcyjną, dziennikiem, szkicownikiem i kalendarzem. Oczywiście, byłoby to trochę niepraktyczne. Tam właśnie przydaje się świat technologii.

Osobiście, używam trzech urządzeń do książek. To może wydawać się dużo, ale tylko jedno z nich jest przeznaczone wyłącznie do książek.

 • Po pierwsze, korzystam z mojego e-czytnika. Do tej pory może to być oczywiste, ale są one niesamowite. Mogę nosić około tysięcy książek w urządzeniu, które jest mniejsze niż papierowe. To nie jest mózgowiec.
 • Ja też używam swojego telefonu. Używam fantastycznej aplikacji Libby, która pozwala mi na pobieranie ebooków z mojej przyjaznej, lokalnej biblioteki. To jest niesamowite.
 • Wreszcie, używam mojego tabletu kombi/laptopa z moim niezawodnym rysikiem jako notatnik, dziennik, szkicownik i wszystko inne, do czego używałem papieru.

Technologia, czy mam rację? Chciałbym zawsze czytać prawdziwe papierowe książki i mieć możliwość noszenia przy sobie wszystkich materiałów piśmienniczych i artystycznych na słowo, ale technologia dała mi kolejną najlepszą rzecz.

6. Trzymaj swoje rzeczy bezpiecznie

Nie ma większego sensu starannie pakować wszystkich swoich rzeczy, jeśli masz zamiar je zgubić. I choć przez większość czasu twoje rzeczy będą bezpieczne wokół godnych zaufania ludzi, zawsze lepiej jest się pomylić po stronie ostrożności.

Mam dwie wskazówki na ten temat.

 1. Przynieś zapasowy portfel! Powtarzam, przynieś zapasowy portfel! Jeśli kiedykolwiek zgubiłeś kartę debetową podczas pobytu za granicą, wiesz jaki to straszny kłopot mieć ją wymienioną. Zapakuj dodatkowy.
 2. Przynieś osobisty sejf. Polecam odporne na uderzenia, zamykane pojemniki z Loctite, ale są we wszystkich formach.

7. Zatrzymaj się zanim twoja torba będzie pełna

Wreszcie, najważniejsza wskazówka dotycząca pakowania: Nie napełniaj walizki ani plecaka do końca. Zostawcie trochę miejsca. Kiedy ciągle się pakujesz i rozpakowujesz, nie będziesz chciał zmagać się z pękającymi suwakami, zaufaj mi.