Jeśli planujesz podróż z Megabusem po raz pierwszy, to jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć. Poniżej znajduje się dziesięć wskazówek, których przestrzeganie zapewni Państwu przyjemną podróż i dotarcie do celu bez żadnych komplikacji.

Wskazówki dotyczące jazdy na Megabusie

 1. Zarezerwuj swój bilet wcześnie (dowiedz się poniżej, jak uzyskać najlepszą ofertę na bilet).
 2. Zarezerwuj swoje miejsce (poniżej znajduje się tabela miejsc oraz informacje o najlepszych miejscach).
 3. Zapoznaj się z procedurami zakupu biletów na Megabus i dowiedz się, które numery są najważniejsze.
 4. Zlokalizuj na mapie swoje dokładne miejsca wyjazdu i przyjazdu.
 5. Zapoznaj się z surowymi wymogami i ograniczeniami dotyczącymi bagażu Megabusa. Pasażerowie z tylko podręcznym bagażem wejdą na pokład jako pierwsi, podczas gdy pasażerowie z dodatkowym bagażem ustawią się w kolejce, aby najpierw go schować.
 6. Dowiedz się o jedzeniu, piciu i posiłkach na Megabusie.
 7. Przynieś rzeczy, które uczynią Twoją podróż bardziej komfortową (patrz lista poniżej).
 8. Poznaj swoją drogę dookoła Megabusu: Górny pokład, dolny pokład, łazienka, itp.
 9. Dowiedz się, jak uniknąć zostawienia autobusu.
 10. Wiedz, czego możesz oczekiwać od wtyczek, Wifi i innych udogodnień.

Więcej informacji na temat każdej z tych wskazówek znajdziesz poniżej.

1. Wcześnie zarezerwuj swój bilet

Megabus oferuje jedne z najlepszych wartości w okolicy, jeśli chodzi o zakup biletów z wyprzedzeniem. Rezerwując bilet z miesięcznym lub dłuższym wyprzedzeniem, udało mi się zdobyć bilet już za 1$.

Jak mogę dostać tanie bilety na Megabus?

Sztuczka polega na wcześniejszym zakupie. Kiedy nie mogę dostać $ 1 biletu, wciąż jestem w stanie znaleźć $ 5 i $ 10 taryf. Zrobiłem wiele podróżowania po Stanach Zjednoczonych autobusem i muszę powiedzieć, że te oferty Megabus były najtańsze bilety autobusowe, jakie kiedykolwiek byłem w stanie znaleźć.

Czasami można znaleźć te niskie taryfy na Megabusie bez rezerwacji z tygodniowym wyprzedzeniem. Ale ja mówię: po co ryzykować? Jak tylko dowiesz się, że wybierasz się w podróż, wejdź na stronę internetową i kup bilet na Megabus i upewnij się, że dostaniesz najlepszą ofertę.

2. Rezerwa a Seat

Megabus oferuje Państwu możliwość zarezerwowania wybranych miejsc w swoich autobusach. Jest to świetna cecha, szczególnie jeśli podróżujesz z osobą towarzyszącą. Na innych głównych liniach autobusowych, Ty i Twój przyjaciel(e) możecie być zmuszeni do siedzenia oddzielnie, ponieważ nie ma sposobu na zagwarantowanie sobie konkretnych miejsc.

Zarezerwowanie miejsca w autobusie Megabus nie tylko gwarantuje, że możesz usiąść ze znajomymi, ale także pozwala wybrać, gdzie dokładnie chcesz usiąść w autobusie. Nie wszystkie miejsca kwalifikują się do rezerwacji, ale są miejsca na obu poziomach do wyboru.

A co najlepsze, to tylko 1$ ekstra, aby zarezerwować większość miejsc! Niektóre z bardziej poszukiwanych zarezerwowanych miejsc kosztują trochę więcej, ale nigdy nie widziałem ceny, aby zarezerwować miejsce więcej niż 9 dolarów.

Czy muszę zarezerwować miejsce na Megabusie?

Nie, nie zrobisz tego. Większość foteli to siedzenia ogólne, a jeśli wejdziesz na pokład na czas z odpowiednim bagażem podręcznym, nie będziesz miał problemu z uzyskaniem dobrego miejsca.

Jakie są najlepsze miejsca na Megabusie?

 • Miejsca, które można zarezerwować, które widzisz na wykresie, są tymi, które większość ludzi woli.
 • Wiele osób woli siedzieć z przodu autobusu, zwłaszcza jeśli cierpi na chorobę lokomocyjną.
 • Górny pokład ma panoramiczny widok przez okna, więc wiele osób woli górny pokład.
 • Jest tylko jedna grupa czterech miejsc, która posiada stolik. Jest on na niższym poziomie, tuż za kierowcą.
 • Większość ludzi woli nie siedzieć w pobliżu łazienek.
 • Miejsca za schodami mają więcej miejsca na nogi.
 • Sufit na górnym piętrze jest niższy niż na dole, więc niektórzy wolą usiąść poniżej.
 • Niektórzy wolą siedzenia z oknem, ponieważ widok jest lepszy i można pochylić się pod oknem, aby zasnąć.
 • Niektórzy wolą miejsca w przejściu, ponieważ łatwiej jest wstać i poruszać się po nim.

3. Trzymaj numer rezerwacji pod ręką (To Twój bilet!).

Przy zakupie biletu Megabus otrzymasz e-mail z potwierdzeniem, który będzie zawierał numer rezerwacji. Ten numer rezerwacji jest bardzo ważny, ponieważ w zasadzie jest to Twój bilet.

Pokażesz ten numer rezerwacji kierowcy/pracownikowi Megabusa podczas wsiadania do autobusu. Kierowca poprosi o podanie pierwszych pięciu numerów/znaków Twojego numeru potwierdzenia.

Czy muszę wydrukować mój bilet na Megabus?

Możesz albo wydrukować e-mail z potwierdzeniem lub wyciągnąć go na telefon podczas wsiadania do autobusu. Po prostu pokaż swój telefon kierowcy.

4. Check Out Departure and Arrival Destinations

Wszystkie przystanki Megabus nie są oficjalnymi stacjami. To oznacza, że możesz zostać odebrany lub porzucony na przypadkowym chodniku w środku miasta. Z tego powodu gorąco polecam, aby w trakcie podróży Megabusem sprawdzić online lokalizację punktów wylotu i przylotu.

Przy zakupie biletu zostaną wymienione adresy miejsc odbioru i odjazdu z podróży. Zazwyczaj kopiuję i wklejam te lokalizacje do Google Maps i korzystam z funkcji Street View, aby sprawdzić okolicę.

5. Przestrzeganie limitów bagażowych

Megabus ma bardzo proste (i surowe) limity bagażu. Masz prawo do jednej małej torby podręcznej i jednej rejestrowanej. Torba podręczna powinna zmieścić się pod siedzeniem lub w koszu podręcznym. Bagaż rejestrowany, który będzie przechowywany w bagażniku autobusu przez cały czas podróży.

Co jeśli przyniosę dodatkowy bagaż?

W przeciwieństwie do innych linii autobusowych, na przykład Greyhound, Megabus nie ma możliwości podróżowania z dodatkowym bagażem przekraczającym te limity. Jeśli pokażesz się z więcej niż jednym bagażem rejestrowanym lub jeśli Twój bagaż waży więcej niż 50 funtów, nie będziesz mógł po prostu zapłacić dodatkowej opłaty i zabrać innych bagaży do autobusu. Jeden worek w kratę oznacza jeden worek w kratę, kropka. Więc postępuj zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bagażu, a nie będziesz miał żadnych problemów.