Niedawno byłem na 5-dniowym rejsie i zostałem zaproszony na aukcję sztuki szampana. Było to zarówno łabędzawe, jak i ekscytujące, ale nie wiem nic o sztuce, ani o jej zakupie, ani o warunkach, jakich używali na aukcji. Plus, słyszałem, że te aukcje mogą być zdzierstwem. Czy ta praca jest cenna? Czy jest prawdziwa? Jakie są różne rodzaje? Jak ludzie kupują dobre dzieła?

Rzeczy, które warto wiedzieć o aukcjach sztuki statków wycieczkowych

Rozmawiałem z wieloma osobami na temat aukcji dzieł sztuki okrętów wycieczkowych i jest pewien wspólny temat. Aukcje są ekscytujące, zabawne i głośne. Kawałki wydają się ładne. Jednak bez darmowego, szybkiego, nieograniczonego Wi-Fi na statku wycieczkowym, większość ludzi nie może się dowiedzieć, jakie są wszystkie warunki dotyczące sztuki, kim są artyści, lub czy galeria prowadząca aukcję jest renomowana.

Innymi słowy, bardzo trudno jest zachować należytą staranność w przypadku dzieł sztuki sprzedawanych na statkach wycieczkowych. Dzieło jest sprzedawane lub usuwane w czasie, który jest potrzebny do znalezienia odpowiedzi na jego temat. Czy to był niesamowity interes, który po prostu nie został sprzedany? Czy może zakup piorunochronu-sprzedaży sztuki jest naprawdę nadpłatą?

Celem tego artykułu jest zapoznanie czytelnika z ogólnymi informacjami o sztuce, które można zobaczyć na aukcjach rejsowych. Choć nie jest w stanie przewidzieć konkretnych dzieł na sprzedaż, przypadkowy krążownik może udać się na aukcję uzbrojony w dobre informacje.

W poszukiwaniu "Oryginalnych dzieł:" Malarstwo vs. Drukarstwo

Dla większości ludzi, "kupno dzieła sztuki" wyczarowuje obrazy kupna obrazu. To znaczy, że artysta kładzie swój pędzel na płótnie, a następnie sprzedaje namalowany obraz.

Jednak świat sztuki nie tylko ceni obrazy. W rzeczywistości dobrą wartość można znaleźć w grafice. Grafika jest formą sztuki, w której artysta wykonuje wiele kopii dzieła w limitowanym nakładzie, numizuje je i podpisuje ręcznie, a następnie zaprzestaje wykonywania kolejnych. Każde z tych podpisanych, ponumerowanych dzieł jest uważane za oryginalne, a nie za kopię, choć nakład może być od kilku do kilku tysięcy. Im mniejsza liczba odbitek w edycji, tym cenniejsze są one zazwyczaj.

Salvador Dali, Pablo Picasso i Andy Warhol wykonali podpisane, numerowane odbitki swoich dzieł, i wszystkie są uważane za oryginalne. Podczas gdy oryginalny obraz Dali może być wart miliony, oryginalny podpisany, numerowany wydruk Dali może być często za 500$ do 1000$, co jest dobrym miejscem dla początkujących nabywców sztuki.

Najczęściej spotykanymi typami wydruków są serigrafie (sitodruki), litografie oraz wydruki giclee (profesjonalne atramentowe). Różnica między nimi polega na technice, jak pokazuje powyższe wideo.

Na statkach wycieczkowych Park West Gallery (i najwidoczniej tylko Park West Gallery) tworzy "serilothografy" - litografię o jedwabistych tonacjach. Są one akceptowane i zbierane jako sztuka, i zabawne do wymawiania.

Co Cruise Ship Art jest cenne?

Podobnie jak nieruchomości czy zapasy, dzieło jest warte tego, co dany nabywca zapłaci danemu sprzedawcy w danym dniu. Nie daj się zwieść "wycenom" lub "szacowanej wartości". Jeśli wydruki przez ulubionych artystów statków wycieczkowych są sprzedawane na eBayu za 150 dolarów, mimo że zapłaciłeś 1500 dolarów, Twoja sztuka jest warta 150 dolarów.

Nie oznacza to, że nie można być bystrym.

Oryginalne obrazy są zwykle najbardziej wartościowe. Poza tym, "ozdobione" obrazy, w których artysta wykonał jedną z wielu kopii swojego dzieła, dodał odrobinę farby ręcznie i podpisał je, mogą być warte inwestycji. Ręcznie podpisywane, ręcznie numerowane odbitki są świetnymi pierwowzorami oryginałów.

BUYER BEWARE: Wiele dzieł sztuki na statku to "seriolitografy sygnowane płytą". Co to znaczy? To znaczy, że to bardzo ładny plakat. Trzy za 150 dolarów to bardzo dużo, jeśli potrzebujesz wysokiej jakości dekoracji do domu i podobają ci się zdjęcia, ale nie oczekuj, że zwrócą twoją inwestycję.

"Signed in plate" oznacza, że podpis jest wbudowany w proces drukowania, a nie ręcznie podpisywany. Zazwyczaj te wydania nie są numerowane i nie ma gwarancji, że są one ograniczone.