Zakładam, że jeśli pracownik lotniska dotknie mojej torby, skończy się ona zgubieniem lub zepsuciem zawartości. Czy to prawda? Prawdopodobnie nie, ale mam już wystarczająco dużo złych doświadczeń w życiu, aby uważać na sprawdzanie bagażu. Dzisiejsze podwyższone opłaty za bagaż rejestrowany stanowią dodatkową zachętę do planowania z wyprzedzeniem i pakowania bagażu tylko z podręcznym bagażem.

Konwencjonalna mądrość głosi, że bagaż podręczny jest na zapasowy strój lub weekendowe wyjazdy, ale można podróżować tylko z bagażem podręcznym, nawet jeśli jedzie się na tygodniową wycieczkę. Postępuj zgodnie z tymi podstawowymi wskazówkami, aby zaoszczędzić pieniądze, czas i kłopoty, podróżując tylko z podręcznym bagażem. Te lekkie wskazówki dotyczące pakowania mają zastosowanie w każdej podróży i można je łatwo dopasować do samochodu, autobusu, pociągu, a nawet łodzi. Nawet przepisy TSA dotyczące płynów są użytecznymi wskazówkami dla każdego, kto chce zminimalizować przestrzeń przeznaczoną na przybory toaletowe.

Podstawowe kroki do pakowania tylko z dozwolonymi przedmiotami podręcznymi są następujące:

  • Zaplanuj swoje stroje
  • Pakuj warstwami
  • Ograniczenia w prowadzeniu badań
  • Wykorzystaj swój "przedmiot osobisty

Jeśli jesteś zainteresowany, aby dowiedzieć się, jak postępować według tych kroków, aby zaoszczędzić pieniądze i kłopotów, czytaj dalej!

To niesamowite, jak wiele strojów można stworzyć z prostej pary spodni i koszuli. Noś je prosto, dodaj marynarkę, załóż szalik lub dodaj naszyjnik z oświadczeniem, aby stworzyć cztery różne stroje z dwoma podstawowymi elementami garderoby!

Zaplanuj swoje stroje

Nie należy po prostu wrzucać do torby wielu dodatkowych ubrań bez powodu. Pomyśl o swojej podróży i o tym, co prawdopodobnie będziesz miał na sobie. Jeśli wybierasz się na wakacje na plażę, fantazyjny garnitur lub sukienka i towarzyszące im buty mogą nie być konieczne. Jeśli wybierasz się w podróż służbową, wiele przypadkowych strojów może nie być potrzebnych. Jeśli to możliwe, skoordynuj swoje stroje, aby skorzystać z tego samego kawałka wiele razy. Czy jedno dno działa dobrze z trzema różnymi topami? Czy możesz spakować wiele strojów, które pasują do tej samej pary butów?

Lubię planować co najmniej tydzień przed czasem. Psychicznie, albo fizycznie, odkładam na bok ubrania, które chcę przynieść. Każdego dnia patrzę przez nie i zadaję sobie pytanie: "Czy naprawdę będę to nosił?" Jeśli odpowiedź nie jest absolutnym "tak", usuwam ją z listy. Ile razy wróciłaś z podróży z ubraniem, którego nigdy nawet nie nosiłaś? Chociaż miło jest mieć zapasową zmianę ubrania, pamiętaj, że zawsze możesz znaleźć sposób na zrobienie prania. Niezależnie od tego, czy musisz skorzystać z usług pralni hotelowej, pralni chemicznej, czy też wyprać coś w zlewie, zawsze możesz mieć czyste ubrania podczas podróży.

Nawet jeśli nie podróżujesz samolotem lub zdecydujesz się skorzystać z torby kontrolnej, warto zaplanować swój strój. Eliminując niepotrzebne ubrania, możesz zwolnić miejsce na inne niezbędne rzeczy (lub pamiątki!) i zmniejszyć frustrację z kopania przez nadmiar wypchanej, ponadwymiarowej torby na tę jedną koszulę, którą po prostu musisz teraz nosić.

Pakowanie w warstwy

Nie wrzucaj wszystkiego do swojego nosidła przypadkowo. Powoduje to, że skanery bezpieczeństwa trudniej dostrzec bagaż i może prowadzić do jego zatarć, zwłaszcza jeśli agenci zdecydują, że muszą sprawdzać bagaż ręcznie. Ubrania należy ułożyć w warstwie, rozłożyć równomiernie elektronikę i zwinięte przewody, a następnie umieścić na nich dodatkowe ubrania lub buty. Jeśli jesteś fanem zwijanych ubrań, aby zaoszczędzić miejsce, możesz nadal pakować je warstwami. Pakowanie warstwowe odnosi się w szczególności do oddzielenia odzieży, elektroniki, butów i innych przedmiotów wewnątrz torby, aby ułatwić skanowanie. Dzięki uporządkowaniu zawartości torby i starannemu zapakowaniu elektroniki, a także dzięki temu, że torba jest łatwa do zeskanowania, skracasz czas, który musisz spędzić na punktach kontroli bezpieczeństwa. Ponadto, bardziej zorganizowane torby są łatwiejsze do rozpakowania, a schludnie złożone ubrania zajmują mniej miejsca. To sytuacja korzystna dla obu stron.

Jeśli zeszpeciłaś swoje stroje i nadal masz trochę za dużo do zmieszczenia, rozważ zastosowanie worków próżniowych lub zamykanych na zamek błyskawiczny. Umieszczając ubranie w torbie z zamkiem błyskawicznym, możesz wypchnąć dodatkowe powietrze z ubrania i zamknąć torbę. Torby próżniowe pozwalają na jeszcze większą kompresję. Aby zademonstrować, ile miejsca można zaoszczędzić, pakując ubrania w worki z zamkiem błyskawicznym, spójrz na zdjęcia po prawej stronie. Używałam zwykłych, galonowych worków zamrażalniczych i drastycznie zmniejszyłam ilość miejsca zajmowanego przez ubrania. Moje dwie sukienki, złożone i ułożone w stosy, miały prawie 4" wysokości. Umieszczając je w torbie na zamek błyskawiczny i usuwając jak najwięcej powietrza, zredukowałam ich łączną wysokość do niesamowitego 1,5"! Specjalnie skonstruowane podróżne torby próżniowe oferują większą wygodę i jeszcze większą oszczędność miejsca.