Więc od jakiegoś czasu planujesz swoją podróż do Vegas. Twój samolot właśnie wylądował i jesteś gotowy, aby dostać się do hotelu. I co teraz? Możesz planować wynająć samochód, ale ruch na pasie Vegas nie jest zabawny. Więc co teraz?

Jestem tu, by pomóc! Będziesz profesjonalistą w podróży po Vegas w mgnieniu oka!

Taksówki

Taksówki są bardzo oczywistym środkiem transportu w Vegas. Taksówki znajdziesz wszędzie w Las Vegas. Wiele firm taksówkarskich istnieje już od dłuższego czasu i wydaje się, że hotele im sprzyjają. Na lotnisku znajduje się wiele taksówek, jak i w każdym hotelu w okolicy.

Powinieneś wziąć taksówkę? Niektórzy podróżni powiedzą ci "tak", a niektórzy "nie". Jeśli to twój pierwszy raz i starasz się nie komplikować spraw, możesz wziąć taksówkę do hotelu. Taksówki w Vegas znają swoją drogę. Zazwyczaj mają też ciekawe historie do opowiedzenia i znają informacje o najlepszych lokalnych miejscach. Z tego powodu, możesz zdecydować się na taksówkę. Jest to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób przemieszczania się, ale może być kosztowny.

Niektórzy taksówkarze uwielbiają korzystać z usług turystów. Nie powinno to zająć dużo czasu, aby dostać się z lotniska do hotelu, jeśli jesteś na pasie, więc jeśli Twój dysk wydaje się długi i kręty, taksówkarz po prostu próbuje wydoić Cię za więcej pieniędzy. Dlatego właśnie korzystanie z Uber lub Lyft może być najlepszym rozwiązaniem w Vegas, jeśli masz ograniczony budżet.

Lyft lub Uber

Porozmawiajmy więc o zaletach i wadach używania Lyft lub Ubera podczas pobytu w Vegas.

Zalety:

  • Mniej kosztowne niż taksówki
  • Kierowca zazwyczaj zabiera cię na najszybszą trasę

Wady:

  • Dłuższe czekanie niż taksówka
  • Musisz znaleźć miejsce odbioru "rideshare".
  • Aplikacje nie zawsze wiedzą, gdzie skierować kierowcę w Vegas.

Tak, to jest temat, którym trzeba się zająć: aplikacje nie zawsze działają dobrze w Las Vegas! Miejmy nadzieję, że zarówno Uber jak i Lyft pracują nad tym zagadnieniem, ale ponieważ w Vegas jest tak wiele miejsc turystycznych, aplikacje często mylą się i umieszczają Twoją lokalizację w niewłaściwym hotelu.

Jestem wielkim fanem Lyftów i Uberów i używałem ich wiele razy podczas mojej ostatniej podróży do Vegas. Jeśli byłem odbierany w miejscu turystycznym, które nie było otoczone przez wiele innych popularnych miejsc odbioru, to wszystko poszło dobrze. Przykładem tego jest Rio, które znajduje się poza pasem. Jednakże, gdy próbowano odebrać mnie w Wenecji, aplikacja wysyłała kierowcę do niewłaściwego hotelu. Wysłałem nawet sms-a do kierowcy i próbowałem go skierować, ale nie udało się.

Znalazłem, że trzeba stać w pewnych miejscach przeznaczonych tylko dla Lyftów lub Uberów, ale nawet wtedy aplikacja będzie czasami kierować kierowcę w niewłaściwe miejsce. Jeśli korzystają Państwo z Lyft, często mogą Państwo wybrać inne miejsce z rozwijanej listy, co pomaga. Czasami wysyłanie wiadomości tekstowych do kierowcy z dokładną lokalizacją będzie również działać.

Najważniejsze jest to, że Lyft i Uber są stosunkowo nowe na scenie w Vegas, ale taksówki są tam od dziesięcioleci. Jeśli się spieszysz, możesz skorzystać z taksówki, jeśli jesteś w hotelu, w którym taksówki czekają z przodu. Jeśli odwiedzasz okolicę poza pasem, lepiej wybrać się do Lyft lub Uber, ponieważ ich aplikacje są łatwiejsze w użyciu niż wzywanie taksówki.

Walk It

Jeśli jesteś gotowy na przygodę, spacer może być Twoją filiżanką herbaty. Zabawny fakt o Vegas: Hotele na mapach Google wyglądają o wiele bliżej, niż są w rzeczywistości osobiście. Jeśli masz na sobie buty do chodzenia, to w Las Vegas chodzisz po całym miejscu. W niektórych sytuacjach, jest to naprawdę jedyny środek transportu.

Proszę pamiętać, że w Vegas jest wiele ścieżek, którymi można się dostać z jednego hotelu do drugiego. Szukaj ich i korzystaj z nich! Istnieją przejścia przez ulice, więc nie musisz wychodzić w ruchu. Są one tam nie bez powodu i idealnie nadają się do szybkiego przemieszczania się. Jeśli naprawdę chcesz zobaczyć te zabytki, to jest to świetny sposób na podróżowanie.

Moim jedynym ostrzeżeniem dla każdego, kto jedzie do Vegas w lecie, jest upał. Robi się gorąco. Kiedy mówię, że robi się gorąco, nie chodzi mi o to, że robi się trochę gorąco. Mówię o potrójnych cyfrach, palących się gorącach. Ale to jest suchy upał. Przeżyłem 115 stopni w Las Vegas, a potem 90 stopni w wilgotnym upale na wschodnim wybrzeżu, i uczciwie wziąłbym 115 stopni w Vegas każdego dnia. Więc jeśli nie masz nic przeciwko suchemu upałowi, chodzenie po Vegas w lecie może nie być takie złe.

Monorail

Jednym z moich ulubionych sposobów poruszania się po Las Vegas jest kolejka jednoszynowa, która biegnie wzdłuż jednej strony pasa. Zaczyna się w MGM Grand i kończy w SLS. Robi wiele przystanków pomiędzy nimi, jak na Flamingo na środku pasa. Jeśli zatrzymujesz się po tej stronie pasa, jest to doskonały sposób na przejście z jednego końca pasa do drugiego.

Możesz kupić karnety dzienne lub otrzymać karnet kilkudniowy. Kiedy przebywam w Vegas, zazwyczaj otrzymuję karnet 4 lub 5-dniowy. Polecam również pobranie gry MyVegas, ponieważ można w nią zdobywać punkty, grając każdego dnia. Często oferują one "kup jeden dostaje jeden darmowy" pakiet na kolejkę górską, co naprawdę obniża koszty.

Monorail jest świetny, bo zaczyna działać o 7 rano i nie zatrzymuje się aż do bardzo późnej nocy (od północy do 3 rano w zależności od nocy). Biegnie mniej więcej co 4 do 8 minut i jest klimatyzowany. Jest to również zabawne do jazdy, ponieważ można zobaczyć zabytki Las Vegas zip by. Gorąco polecam monorail, ponieważ jest tak wygodny i łatwy w użyciu.