Planowanie rejsu może być przytłaczające, chyba że wcześniej poznasz jakieś wewnętrzne wskazówki. Począwszy od pomysłów na pakowanie, a skończywszy na poradach, jak najlepiej wykorzystać swój czas na pokładzie, te sugestie mogą sprawić, że planowanie pierwszego rejsu będzie dziecinnie proste.

Przyjedź do swojego miasta odlotu na dzień wcześniej

Pobyt w hotelu w porcie wyjściowym zapewnia, że będziesz w mieście, gdy przyjdzie czas na odpłynięcie statku wycieczkowego. Co zrobić, jeśli Twój rejs ma mechaniczne opóźnienie lub odwołanie lotu? Nie ma nic gorszego niż brak łodzi z powodu opóźnień w podróży, chyba że chodzi o zagubione torby, które przypływają dopiero po wyjeździe.

Linie lotnicze zazwyczaj potrzebują 24 godzin, aby znaleźć i przewieźć do Ciebie torby, jeśli się spóźnią. Podróżując całymi dniami z jednym zestawem ubrań i bez żadnych kosmetyków nie założysz na rzeczy amortyzatora. A zakup tych rzeczy na pokładzie statku może być kosztowny.

Praca papierkowa i paszporty

Nasza podróż była zarezerwowana zanim dowiedzieliśmy się, że będziemy potrzebować paszportów. Podczas gdy niektóre cele podróży wymagają tego, a inne nie, najlepiej jest złożyć wniosek o paszport i mieć go w ręku na długo przed rejsem.

Podczas ubiegania się o paszport, dowiedzieliśmy się, że ciemne kserokopie aktów urodzenia nie są już akceptowane w większości biur wniosków paszportowych. Poproś o uwierzytelnioną kopię aktu urodzenia w Departamencie Zdrowia Stanu lub odpowiedniej agencji. Uzyskanie tego dokumentu może potrwać od 20 do 25 dni, więc zaplanuj to odpowiednio.

Po otrzymaniu paszportu zaleca się wykonanie kserokopii, którą należy nosić przy sobie oddzielnie od oryginału w przypadku jego zgubienia. Nie chcesz utknąć w obcym kraju bez odpowiedniej dokumentacji.

Wybierz pokój z widokiem

Jeśli finanse na to pozwalają, spróbuj wybrać mini-suite z balkonem. Picie napoju na balkonie w trakcie rejsu jest jednym z elementów atrakcyjnych. To jak posiadanie oceanu bez piasku.

Wieczorami docenisz także salon, gdy będziesz oglądać nowo wydane filmy na dużym ekranie telewizora. Łóżko jest niesamowicie wygodne, a pełnowymiarowa wanna w łazience to kolejna zaleta.

10 Cruise Packing Tips

Upewnij się, że zapoznałeś się z zamieszczonymi w Internecie zasadami dotyczącymi ograniczeń w pakowaniu na Twoim statku. Na przykład, niektóre statki pozwalają na wniesienie nieotwartej butelki wina lub alkoholu na pokład, podczas gdy inne nie.

  1. Załóżcie razem kostiumy w Advance. Zapakuj różne koszule do pary spodni w neutralnym kolorze. Pozwoli to uniknąć konieczności pakowania zbyt wielu różnych strojów.
  2. Pakiet dla różnych temperatur. Zapakuj co najmniej jedną lub dwie wygodne pary długich spodni lub dżinsów i koszulę z długim rękawem z Twoimi szortami i topami bez rękawów. Na pokładzie może robić się duszno, a noce są często chłodne.
  3. Spakuj lekką kurtkę. Przynieś neutralną kurtkę, która służy do noszenia w dzień lub w nocy. Teraz jej potrzebujesz, teraz już nie, w zależności od klimatu i pogody.
  4. Przynieś w Least One Dressy Outfit. Użyjesz tego do "Formalnej Nocy". Planuję zmienić top lub akcesorium i założyć go ponownie innej nocy. Większość dress code'ów dla mężczyzn zawiera koszulę z kołnierzykiem i krawatem. Dla pań, wybierz ładną sukienkę lub modną bluzkę z klasycznymi spodniami.
  5. Pakuj wygodne buty. Spakuj buty, które są wygodne do dużo chodzenia. Polecam zabrać trzy pary butów z gumą do użytku na czasami śliskich pokładach, parę pantofli do pokoju i jedną ładną parę butów sukienek na uroczyste wieczory. Nie ma potrzeby używania 6 par butów.
  6. Spakuj kurtkę Cover-Up. Na podróż z pokoju do basenu zaleca się zabranie pokrowca w kostiumie kąpielowym.
  7. Przechowuj lekarstwa w swoim bagażu. Wszelkie leki, od recept po produkty dostępne bez recepty, takie jak leki przeciwbólowe, tabletki przeciwbólowe lub antykwaśne, należy umieścić w torbie bagażowej. Kupowanie leków bez recepty na statku jest drogie.
  8. Pakuj się z wyprzedzeniem. Zacznij pakować się co najmniej tydzień przed planowaną podróżą. Będziesz zaskoczony przypadkowymi rzeczami, które będziesz musiał włożyć do walizki przez te kilka dni.
  9. Przynieś "Jednorazowe" okulary przeciwsłoneczne. Przynieś parę okularów przeciwsłonecznych, których nie będziesz się obawiał zgubić, jeśli wypadną za burtę lub zgubią się.
  10. Nie zapomnij o Sunblocku! Spróbuj znaleźć próbny rozmiar w sekcji podróżniczej w aptece, który spełnia wytyczne dotyczące rozmiarów samolotu. Będziesz zadowolony, że zastosowano go podczas kilku słonecznych dni na basenie lub jacuzzi.