Sezon podróży wakacyjnych to najbardziej stresujący i trudny czas zarówno dla pasażerów, jak i dla linii lotniczych. Opóźnienia są częste, czasem epickie, krótkotrwałe, z niewielką ilością "wakacyjnej radości". Istnieje kilka sposobów na to, aby podróż była mniej uciążliwa i bardziej udana. Oto mały sekret pilota linii lotniczych dla pasażerów.

1. Spodziewaj się opóźnień

Sezon podróży wakacyjnych nie mógł wystąpić w gorszej porze roku dla lotów. Oczywisty relikt sprzed silnika parowego, nie mówiąc już o samolocie. Górny środkowo-zachodni i wschodni brzeg morza jest często skarcony przez zamiecie, mgłę, silne wiatry i poniżej temperatury zamarzania. Południowy wschód jest oblany silnymi burzami z piorunami, burzami lodowymi i tornadami. Na zachodzie Góry Skaliste generują obfite opady śniegu i przerażające zawirowania górskie, podczas gdy na wybrzeżu Pacyfiku można zobaczyć wszystko, od ulewnych deszczy, po uporczywe mgły, a nawet pożary szczotek. W sumie, to nie broszurka podróżnicza z informacją o pogodzie latającej.

Wszystkie te czynniki środowiskowe prowadzą do jednej nieuniknionej rzeczy: opóźnień w rozkładach lotów linii lotniczych. Węzeł komunikacyjny linii lotniczych tylko pogarsza sytuację. Wystarczy zamieć w Chicago, tornada w pobliżu Atlanty, silna mgła w San Francisco, silne wiatry w Denver, czy ulewny deszcz w Los Angeles, aby sparaliżować i tak już przeciążony system.

Podróżujący samolotem muszą zaakceptować prosty fakt - istnieje duże prawdopodobieństwo, że ich przewidywane loty zostaną opóźnione, a nawet odwołane, z przyczyn niezależnych od kogokolwiek.

2. Masz plan awaryjny

Ponieważ opóźnienia lub odwołania są prawdopodobne, inteligentny podróżnik ma plany awaryjne. Jeśli cel podróży jest pięćset mil, lub mniej, z dala, rozważyć jazdę zamiast latać. Jeśli weźmie się pod uwagę całe bezpieczeństwo, wejście na pokład i proces lotu, prowadzenie pojazdu często zajmuje tyle samo lub mniej czasu i jest bardziej opłacalne. Jeśli masz lot na wielu nogach z przynajmniej jednym przelotem, rozważ przejazd z miasta do miejsca docelowego.

Najlepszym planem awaryjnym w podróży samolotem jest poświęcenie sobie wystarczająco dużo czasu. Zaplanuj podróż na jeden lub dwa dni przed, a następnie te, które spędzisz w miejscu przeznaczenia.

3. Cierpliwość

Przede wszystkim, zachowajcie cierpliwość. Nawet jeśli wydaje się, że system podróży lotniczych jest obecnie, aby dostać się do Ciebie, prawda jest taka, że wiele osób ciężko pracuje za kulisami, aby utrzymać go, a ty, w ruchu. Linie lotnicze działają z małą marżą zysku i utrzymują najmniejszą liczbę personelu, i jak najmniejszą liczbę samolotów. Jeśli tylko kilka lotów jest opóźnionych na jednym lotnisku, nie ma dodatkowej przepustowości i sprawy szybko się rozwijają w całym systemie.

Nieważne, jak ponuro wygląda sytuacja, zachowaj spokój, uprzejmość i cierpliwość. Nadużywanie agentów bramek lub załóg lotniczych werbalnie doprowadzi do zmniejszenia obsługi i nie dostaniesz tego, czego chcesz. Pamiętaj, że wtrącanie się do załogi lotniczej na pokładzie samolotu jest przestępstwem federalnym, możesz spędzić czas w więzieniu federalnym, zostać ukarany grzywną i zakazem podróży lotniczych.

4. Odporność na super niskie taryfy

Oh, te mega niskie ceny biletów online są tak atrakcyjne, ale istnieje cena przekraczająca wartość nominalną biletu, którą być może będziesz musiał zapłacić, jeśli coś pójdzie nie tak. Linie lotnicze oferują zakwaterowanie w oparciu o kwotę zapłaconą za bilet. System nie jest egalitarny, a raczej ścisła hierarchia oparta na środkach. Jeśli Twój lot został odwołany i musisz zmienić rezerwację na kolejny lot, jesteś oficjalnie pasażerem rezerwowym i wchodzisz na pokład na zasadzie wolnego miejsca.

Jeśli jest mniej wolnych miejsc niż w przypadku pasażerów w stanie gotowości, wejście na pokład jest traktowane priorytetowo w oparciu o cenę biletu. Tak więc, posiadacz biletu pierwszej klasy jest pierwszy w kolejce, a ten, który posiada najniższą taryfę dolarową, jest ostatni. Takie są fakty i żaden pedantyczny temperament nie zmieni tego faktu. Koszt biletu, który pozwala przepłynąć przez system z najmniejszymi kłopotami, jest zapomniany na długo po tym, jak mieliśmy do czynienia z niską ceną biletu.

5. Unikaj krótkich połączeń

Ręka w rękę z niskimi opłatami są krótkie połączenia między lotami na lotniskach węzłowych. Unikaj ich w miarę możliwości. Jeśli Twoje połączenie jest na tych lotniskach: Chicago O'Hare, Atlanta Hartsfield, Denver International, Dallas-Fort Worth, New York Kennedy, Houston International, Los Angeles, San Francisco International, czy Seattle-Tacoma, nie przyjmują mniej niż 2 godziny przerwy. Te lotniska są ogromne. Zmiana bramy z jednego terminala na drugi może trwać pół godziny lub dłużej. Jeśli spóźnisz się godzinę, możesz mieć tylko trzydzieści minut. Planuj opóźnienia, nie licz na najlepsze.